Generic Dell AA335286 Compatible 16Gb DDR4 ECC UDIMM PC4-21300 Server RAM Memory

- Low Stock:Call for ETAStock Levels
This item is currently (nearly) out of stock. It may be possible to arrange fast shipment. If you need it urgently call us. Otherwise, it usually ships within 1 week.
- 1 Year DiscTechWarrantyProduct Warranties Explained
The product has a DiscTech warranty for the time period specified. View our limited warranty
RAM is highly allocated and pricing is volatile currently. Call for quote & availability
| Interface Types: | DDR4 DIMM 288pin |
| Form Factor: | DDR4 UDIMM |
| Electrical Interface: | PC4-21300 |
| RAM: | 16GB |
| Voltage: | 1.2V |
Description
Generic Dell AA335286 Compatible 16Gb DDR4 ECC UDIMM PC4-21300 Server RAM Memory - Brand New
Generic Dell AA335286 Compatible 16Gb DDR4 ECC UDIMM PC4-21300 Server RAM Memory - Brand New
Compatible with Dell Servers:
- PowerEdge T130
- PowerEdge T330
- PowerEdge T340
- PowerEdge T140
- PowerEdge T40
Compatibility
This memory module is compatible with servers supporting DDR4 unBuffered ECC RAM memory including…
- PowerEdge T130
- PowerEdge T330
- PowerEdge T340
- PowerEdge T140
- PowerEdge T40
Specifications
| Generic Dell AA335286 Compatible 16GB DDR4 ECC UDIMM | |
|---|---|
| Product Specifications | |
| Part# | AA335286 |
| Brand | Generic (For Dell Servers) |
| Form Factor | ECC uDIMM |
| Total Capacity | 16GB |
| Specs |
|
| ECC | YES |
| Speed | 2666 MT/S |
| Voltage | 1.2V |
| DIMM Type | UDIMM |
Weight: 0.5 lb
Warranty: 1 Year DiscTech
Condition
The product is brand new.
Warranty
1 Year DiscTech Warranty
